JAK ROZPOZNAć DOKUMENTY KOLEKCJONERSKIE NA POLIWęGLANIE - OPINIE KOLEKCJONERóW

Jak rozpoznać dokumenty kolekcjonerskie na poliwęglanie - opinie kolekcjonerów

Jak rozpoznać dokumenty kolekcjonerskie na poliwęglanie - opinie kolekcjonerów

Blog Article

Od wielu lat firmy produkujące dokumenty kolekcjonerskie opinie mają zróżnicowane, nie mniej jednak tego typu produkty wciąż cieszą się w Polsce znaczną popularnością. Nie ma się co zdumiewać - to fascynujące i wyjątkowe gadżety, które potrafią zaskoczyć precyzją wykonania i podobieństwem do oryginałów. Warto jednak mieć na uwadze, że nie wszystkie firmy na rynku dostarczają produkty najwyższej jakości. Jak zatem rozpoznać autentycznie wysokiej jakości dokument kolekcjonerski?

Najlepsze firmy wykorzystują poliwęglan - ten sam surowiec, z którego wytwarzane są prawdziwe dokumenty. Dokumenty zrobione są na poliwęglanie, czyli orginalnym materiale z którego wytwarza się prawdziwe dokumenty. Poliwęglan to taki tworzywo, który jest sztywniejszy od typowego PCV, trudniej się odkształca, mniej czuły na temperaturę.

Główną zaletą jest to, że da się w nim grawerować laserowo. Różnica w cenie jest spora, więc nic dziwnego, że odmienność w cenie też jest duża.

Grawerowanie laserowe skutkuje subtelną wypukłość tekstu, którą da się poczuć opuszkami palców. Co ważniejsze, pod pewnym kątem grawerowane elementy wykazują przeważnie subtelnie metaliczny odblask, który jest nieosiągalny do zdobycia przy stosowaniu standardowego druku. Nadruk UV to specjalny bajer, który widać tylko pod światłem ultrafioletową. Dobrej jakości dokumenty kolekcjonerskie mają nadruk UV wyprodukowany z starannością o szczegóły, z zachowaniem prawidłowych kolorów i wzorów identycznych z oryginałem.

dowód osobisty kolekcjonerski

W zależności od typu dokumentu potrafią to być: "Tarka" na miniaturze zdjęcia, Znaki Braille'a, Wyczuwalne imię i nazwisko, Relief na elementach wizualnych. Te detale nie tylko podnoszą jakość dokumentu kolekcjonerskiego, ale również świadczą o zaawansowanej technologii wykorzystanej do jego wykonania. Do najważniejszych zabezpieczeń tego typu należą: Farba OVI (Optically Variable Ink) - zmienia kolor w zależności od kąta patrzenia. Te zaawansowane zabezpieczenia są charakterystyką charakterystyczną topowych dokumentów kolekcjonerskich i niełatwo je podrobić przy wykorzystaniu kiepskich metod wykonania. Kolorystyka i jakość druku to elementy, na które warto skierować szczególną uwagę. Jak napisano w przeglądzie firm sprzedających dokumenty kolekcjonerskie, pewne produkty jawią się na "wypłowiałe" - to znak ostrzegawczy mówiący na niską standard produkcji.

W polskim prawie jazdy czy dowodzie osobistym szczególnym elementem jest okienko mające oznaczenie PL lub termin obowiązywania. Jak przechylasz dokument, to napis PL jakby się przemieszczał. Wszystkie elementy - od tworzywa podstawowego, przez grawerowanie, po zabezpieczenia wizualne - powinny ze sobą komponować się i tworzyć zgraną całość. Detale często mówią więcej niż specyfikacja na stronie. Dokumenty kolekcjonerskie najwyższej jakości mają odpowiednią wagę i grubość, zbliżoną do pierwowzorów.

Końcową, ale nie mniej znaczącą cechą dobrej jakości dokumentów kolekcjonerskich, jest możliwość ich kontroli przed zakupem. Jak czytamy w tekście porównawczym: "Ekstra plusem jest szansa uzyskania zdjęć wyprodukowanego dokumentu przed wysyłką." Zamawiaj TYLKO od oferentów, którzy proponują ci opcję obejrzenia dokumentu przed wysyłką! Więc koniecznie warto wydać pieniądze w produkt od zaufanego producenta, który dba o detale i używa profesjonalne technologie wytwarzania.

Report this page